گلخانه - golkhanehsazan.com
۰۴-ارديبهشت-۱۳۹۸

شماره نظام مهندسی: 0709000638 

نمایندگی ها:

شرکت Agrocomponentes  اسپانیا www.agrocomponentes.es
سیستم مکانیزاسیون شید و ذخیره انرژی – موتور و ریل پنجره – سیستم خنک کننده و گرمایشی – سیم نایلون


شرکت Ritec اسپانیا، سیستم آبیاری، فوگ  کنترل اقلیم www.ritec.es


شرکت Plastextil توری ضد تریپس، توری سایبان، گونی کف گلخانه www.plastextil.com


شرکت Coinsa سازه های گلخانه ای پیشرفته  www.e-coinsa.com    

لینک های دیگر:
برای دریافت آخرین خبرها

از  شرکت صد ستون لطفا

موبایل خود را وارد نمائید:

 

Email:
Mobile:

گلخانه

پیشرفت سازه های گلخانه ای رفته رفته تبدیل به یک عامل اساسی در کشاورزی فعلی در طی سالیان اخیر شده است. پیش از این سازه های چوبی و بعد از آن سازه های جوشی، با ارتفاع کم و مقاومت ضعیف استفاده می شدند. امروزه سازه های گلخانه ای دچار تکامل و تحولات زیادی شده اند.
براستی، سازه های گلخانه ای باید چگونه باشند؟
در درجه اول سازه  باید قادر به ذخیره حجم زیادی از هوا در داخل گلخانه باشد تا نواسانات شدید دمای شب و روز برای گیاهان به حداقل برسد. بهمین علت است که سازه های مدرن با ارتفاع بلند ساخته می شوند. ارتفاع بلند این گلخانه ها همچنین موجب کاهش بیشتر دما در فصل تابستان و افزایش بیشتر دما در فصل زمستان نسبت به گلخانه های سنتی می شود. منطقی است که این امتیاز کوچک در فعالیت های پرسنل داخل گلخانه که مشغول به انجام کارهای روزانه هستند تاثیر بگذارد.
گلخانه ها باید با حداقل پرت حرارتی باشد تا در عین حال ، از ورود برخی از آفات و بیماری ها جلوگیری شود و در عین حال کنترل اقلیم شامل دما، رطوبت و CO2 میسر باشد. در این گلخانه ها امکان کنترل بیولوژیکی آفات و بیماریها نیز وجود دارد.


گلخانه های مدرن  و مکانیزه  همچنین با مقاومت بالا بوده که امکان نصب تجهیزات گلخانه ای جهت کنترل بهینه اقلیم در آنها  نسبت به گلخانه های سنتی بیشتر است. ارزش افزوده دیگر این سازه ها در اینست که میتوانند بعنوان انبار و محل نصب تاسیسات آبیاری ، گرمایشی، اداری و غیره نیز مورد استفاده قرار گیرند.
میانگین ارتفاع سازه های مدرن گلخانه تا زیر ناودان چهار تا چهارونیم متر است. این ارتفاع محیط مناسبی برای گیاهانی که دارای ارتفاع بلند هستند ایجاد کرده که موجب افزایش تولید در سطح می گردد. پوشش گلخانه معمولا از پلاستیک، پلی کربنات یا شیشه است. شیب گلخانه حدود نیم تا یک درصد بوده که عامل مهمی در تخلیه آب باران محسوب می شود.
از آنجائیکه سازه های مدرن گلخانه ظرفیت بالائی در کنترل عوامل آب و هوائی ، مقاومت بیشتر در مقابل بادهای قوی و سرعت در نصب بعلت پیش ساخته بودن دارند، روز بروز طرفداران بیشتری پیدا می کند.
شرکت مهندسی تجهیز گستر صد ستون وارد کننده مناسب ترین گلخانه های صنعتی از کشورهای اسپانیا و هلند با رعایت استانداردهای گلخانه سازی اروپاست که با محاسبات دقیق جهت منطقه مورد نظر طراحی می شوند. کلیه قطعات سازه گالوانیزه و پیش ساخته بوده که با پیچ و مهره، بدون جوش و بسیار سریع و ساده نصب میشوند .

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg

7.jpg8.jpg

        
 مقالات آموزشی و ترجمه ها 

 


Address: No.55, Unit#13 Aliakbari St., Motahari St., Tehran 1576943138 – Iran , Tel. +98 21 88 52 40 06, Fax: +98 21 88 52 40 07
Email: info@golkhanehsazan.com
کلیه حقوق و مطالب این سایت متعلق به شرکت مهندسی تجهیز گستر صد ستون می باشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوا پیگرد قانونی دارد.
Author mehdi jalilvand - Powered and designed by shahab yazdi