سیستم گرمایش - golkhanehsazan.com
۰۴-ارديبهشت-۱۳۹۸

شماره نظام مهندسی: 0709000638 

نمایندگی ها:

شرکت Agrocomponentes  اسپانیا www.agrocomponentes.es
سیستم مکانیزاسیون شید و ذخیره انرژی – موتور و ریل پنجره – سیستم خنک کننده و گرمایشی – سیم نایلون


شرکت Ritec اسپانیا، سیستم آبیاری، فوگ  کنترل اقلیم www.ritec.es


شرکت Plastextil توری ضد تریپس، توری سایبان، گونی کف گلخانه www.plastextil.com


شرکت Coinsa سازه های گلخانه ای پیشرفته  www.e-coinsa.com    

لینک های دیگر:
برای دریافت آخرین خبرها

از  شرکت صد ستون لطفا

موبایل خود را وارد نمائید:

 

Email:
Mobile:

سیستم گرمایش

کنترل دمای پائین گلخانه ها ، از آنجائیکه باعث افزایش کیفیت و کمیت تولید می شود دارای اهمیت روزافزون است. نباید فراموش کرد که یکی از اهدف تولیدات گلخانه ای، تولید زود رس محصولات است که بهترین روش تحقق این پدیده، افزایش دمای گلخانه ها در فصول سرماست.
دمای پائین و رطوبت بالای گلخانه ها باعث بسیاری از بیماری ها می شوند که با کنترل اقلیم مناسب می توان از آنها اجتناب کرد. هنگامیکه صحبت از افزایش دمای گلخانه می شود، اولین موضوعی که به ذهن کشاورز می رسد هزینه بالای تاسیسات گرمایشی است. از آنجائیکه نقطه ایده آلی بیولوژیکی گیاهان با نقطه ایده آل اقتصادی کشاورز یکسان نیست، مدیریت دمای سیستم گرمایشی بایستی با احتیاط انجام شود در این رابطه، فراهم بودن دمای ایده آل گیاهان هنگام صبح بسیار اهمیت دارد. گیاهان با دریافت اولین اشعه های خورشید عمل فتوسنتز را آغاز می نمایند. در طی شب نیز باید از سیستم گرمایشی استفاده شود، اما دمای بالای گلخانه هنگام صبح از اهمیت زیادی برخوردار است.
همچنین باید در نظر داشت که نوسان دما نباید از 2 درجه بیشتر باشد تا مشکلی برای گیاهان ایجاد نشود.
بهتر است که سیستم گرمایشی با سیستم پرده ذخیره انرژی  همراه باشد. سیستم پرده ذخیره انرژی در هنگام شب موجب کاهش پرت حرارتی و در نتیجه کاهش مصرف سوخت تا 60% می شود.

7.jpg

  8.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 سیستم گرمایش شوفاژ :
  سیستم گرمایش شوفاژ بر اساس انتقال آب از دیگ آب گرم در لوله های داخل گلخانه طراحی می شود. بر خلاف سیستم گرمایش هوای گرم، سیستم گرمایش شوفاژ دمای گلخانه را به کندی افزایش می دهد و همچنین در صورت از کار افتادن سیستم،  گلخانه به کندی دمای بدست آمده را از دست می دهد.
استفاده از سیستم گرمایش شوفاژ روز به روز رو به افزایش است و بهتر است که با یک سیستم گرمایش هوای گرم همراه شود تا بدین ترتیب با سیستم بخاری هوای گرم دمای گلخانه بسرعت افزایش یابد و با شوفاژ این دما بمدت زیادی نگهداری شود. از آن جائیکه سیستم گرمایش آب گرم بیشتر به ریشه ها موِثر است، این سیستم در نشاءخانه ها بسیار مورد توجه است.
سیستم شوفاژ از قسمت های زیر تشکیل شده است:
•    لوله های پلاستیکی انتقال آب: این لوله ها دمای کمتری از لوله های فلزی انتقال می دهند ، بعلاوه ظرفیت نگهداری آب بسیار داغ را هم ندارند،  که بمنظور جبران این نواقص و افزایش سطح انتقال گرما، لوله های پلاستیکی بصورت منحنی یا عمودی در کنار گیاهان نصب می شوند.
•    لوله های فلزی انتقال آب: ظرفیت این لوله ها جهت نگهداری آب داغ محدود نیست و بعلاوه قادر به انتقال گرمای بیشتری از لوله های پلاستیک هستند. این لوله ها معمولا در چند سانتیمتری زمین نصب میشوند که بعلاوه بعنوان ریل برای گاریهای عملیاتی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.
•    پمپ 
دیگ آب گرم، مشعل، پمپ، شیرهای مختلف و لوله های انتقال آب تشکیل شده است.


سیستم گرمایش هوای گرم:

گلخانه دارای سیستم گرمایش هوای گرم، با فعال و غیر فعال شدن، خیلی سریع سرد و گرم می شود. توزیع دما در این سیستم معمولا به اندازه سیستم گرمایش آب گرم یکنواخت نبوده و در این سیستم باید از کانال پلاستیکی سورخدار استفاده کرد که در سطح زمین و یا در ارتفاع مشخصی نصب می شود.
همچنین در این سیستم باید از سنسورهای مختلف داخل گلخانه استفاده کرد تا از پارامترهای محیطی، بخصوص دی اکسید کربن که پس از سوختن ایجاد می شود مطلع باشیم. این گاز به گیاهان و همینطور به انسان آسیب می رساند. وقتیکه مشعل بخاری در داخل گلخانه نصب میشود باید مراقب گازهائی که در اثر سوختن ایجاد میشود و به خارج گلخانه هدایت نمی شود  بود. یک مشعل با شرایط نا مساعد و یا احتراق ناقص بعلت کمبود اکسیژن می تواند برای گیاهان و کارگران خطرناک باشد. بهمین علت باز کردن گاه به گاه پنجره ها بمنظور تجدید هوا و پاکسازی  هوا ی داخل گلخانه پیشنهاد می شود. 

        
 مقالات آموزشی و ترجمه ها 

 


Address: No.55, Unit#13 Aliakbari St., Motahari St., Tehran 1576943138 – Iran , Tel. +98 21 88 52 40 06, Fax: +98 21 88 52 40 07
Email: info@golkhanehsazan.com
کلیه حقوق و مطالب این سایت متعلق به شرکت مهندسی تجهیز گستر صد ستون می باشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوا پیگرد قانونی دارد.
Author mehdi jalilvand - Powered and designed by shahab yazdi