سیستم پرده حرارتی ذخیره انرژی آلومینیمی گلخانه - golkhanehsazan.com
۰۴-ارديبهشت-۱۳۹۸

شماره نظام مهندسی: 0709000638 

نمایندگی ها:

شرکت Agrocomponentes  اسپانیا www.agrocomponentes.es
سیستم مکانیزاسیون شید و ذخیره انرژی – موتور و ریل پنجره – سیستم خنک کننده و گرمایشی – سیم نایلون


شرکت Ritec اسپانیا، سیستم آبیاری، فوگ  کنترل اقلیم www.ritec.es


شرکت Plastextil توری ضد تریپس، توری سایبان، گونی کف گلخانه www.plastextil.com


شرکت Coinsa سازه های گلخانه ای پیشرفته  www.e-coinsa.com    

لینک های دیگر:
برای دریافت آخرین خبرها

از  شرکت صد ستون لطفا

موبایل خود را وارد نمائید:

 

Email:
Mobile:

سیستم پرده حرارتی ذخیره انرژی آلومینیمی گلخانه

توری آلومینمی ذخیره انرژی را می توان اینگونه تعریف کرد که عبارتست از یک پرده که همانند دو پوش روی گیاهان پهن می شود و وظیفه اصلی آن توانائی تغییر توازن اثرات اشعات خورشید از لحاظ فتوسنتر و گرمائی می باشد. استفاده از این توری ها، با ذخیره گرما در طول روز و استفاده از آن بهنگام شب که دمای گلخانه بشدت کاهش پیدا می کند، می تواند تولید را تا 30%  افزایش دهد. توری های آلومینمی ذخیره انرژی همچنین هنگامیکه رطوبت گلخانه در حد بالائی است مانع چکیدن قطرات کندانساسیون پلاستیک روی گیاهان می شوند.
بدین ترتیب از این توری ها می توان در موارد مختلف استفاده کرد:
محافظت بیرون گلخانه در مقابل:
•    فراوانی اشعات خورشید با عمل مستقیم اشعه UV روی گیاهان از قبیل سوختگی
•    دمای بالای گلخانه (اشعه قرمز و IR )
•    باران، تگرگ، باد و پرندگان
محافظت داخل گلخانه در مقابل:
•    محافظت حرارتی، ذخیره انرژی (IR)
•    سرد شدن گلخانه در اثر مجاورت هوا با پوشش
•    رطوبت محیط و کندانساسیون
توری شید ذخیره انرژی در انواع مختلف در بازار موجود است که اکثر آنها با نخ مصنوعی و نوار آلومینیم بافته شده اند. ترکیب، شکل و ضخامت نخ ها متفاوت است که هر کدام دارای خواص متفاوت می باشد.
همچنین پرده هائی هم وجود دارند که نوارهای آلومینمی با هم بافته می شوند و یا با نوار پلاستیکی بافته می شوند(پلی استر یا پلی اتیلن، یک در میان با آلومینیم).
بهمین ترتیب، پرده های حرارتی ذخیره انرژی می توانند در رابطه با امکان عبور هوا از بین نوارهای آلومینمی، باز یا بسته باشند. پرده های آلومینیمی باز به لحاظ امکان عبور هوا از لابلای نوارها و تخلیه رطوبت و مشخصات حرارتی که در طول شب اشعات IR را بداخل گلخانه منعکس می کنند، دارای امتیاز هستند. پرده های بسته از پرت حرارتی از طریق مجاورت گرما در هوا و همچنین کاهش حجم هوای مورد گرمایش گلخانه موجب ذخیره انرژی در سیستم گرمایشی می شوند.
شید ذخیره انرژی توسط سیستم ریل ، چرخ دنده و موتوری  بصورت رفت و برگشت باز و بسته میشودکه قابلیت اتصال به کامپیوتر کنترل اقلیم را نیز دارد.

پرده حرارتی سایبان آلومینمی
یکی از بهترین روش های کاهش دمای گلخانه استفاده از پرده سایبان حرارتی آلومینمی  است که می تواند در روزهای بسیار گرم تابستان موجب کاهش دما در داخل گلخانه شود. انعکاس اشعات گرمازای خورشید موجب نرسیدن این اشعات به گلخانه و در نتیجه کاهش دما  می شود.
نوارهای آلومینیمی پرده باید مسطح باشند تا  تمام اشعات خورشید را دریافت کرده وسپس منعکس کنند. این پرده ها باید بصورت مکانیزه و متحرک باشند تا بتوان از نور صبحگاهی و غروب خورشید استفاده کرد.
پرده هائی که به جهت سایه اندازی مورد استفاده قرارمیگیرند باید از نوع باز باشند تا امکان چرخش هوا تا اندازه ای وجود داشته باشد که در غیر اینصورت ، عدم چرخش هوا ، بخودی خود موجب افزایش دما می شود.

سیستم مکانیزاسیون پرده های حرارتی آلومینمی
پهن کردن پردهای سایبان که بخش مهمی از نور خورشید را بلوکه می کند و موجب کاهش فتوسنتز می شود، حتی در گرمترین مناطق، نباید در تمام طول روز و بعضی از ماه های سال انجام شود. این پرده ها باید زمانی پهن شوند که انرژی خورشیدی بیش از حد باشد.
سیستم حرکتی شید باید از قطعات ثابت و متحرک استاندارد با کیفیت بالا ساخته شده باشد.  دقت در نصب صحیح سیستم با رعایت فواصل دقیق جهت انجام وظیفه صحیح سیستم دارای اهمیت زیادی است.
سیستم تجهیزات شید شامل پروفیل های قوطی نگهدارنده سیستم، محور انتقال حرکت، موتور گیربکس، لوله های آلومینیمی و آهنی، ریل، نخ پلی استر، سیم گالونیزه و غیره می باشد.

 9.jpg

        
 مقالات آموزشی و ترجمه ها 

 


Address: No.55, Unit#13 Aliakbari St., Motahari St., Tehran 1576943138 – Iran , Tel. +98 21 88 52 40 06, Fax: +98 21 88 52 40 07
Email: info@golkhanehsazan.com
کلیه حقوق و مطالب این سایت متعلق به شرکت مهندسی تجهیز گستر صد ستون می باشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوا پیگرد قانونی دارد.
Author mehdi jalilvand - Powered and designed by shahab yazdi