سیستم مه پاش - golkhanehsazan.com
۰۴-ارديبهشت-۱۳۹۸

شماره نظام مهندسی: 0709000638 

نمایندگی ها:

شرکت Agrocomponentes  اسپانیا www.agrocomponentes.es
سیستم مکانیزاسیون شید و ذخیره انرژی – موتور و ریل پنجره – سیستم خنک کننده و گرمایشی – سیم نایلون


شرکت Ritec اسپانیا، سیستم آبیاری، فوگ  کنترل اقلیم www.ritec.es


شرکت Plastextil توری ضد تریپس، توری سایبان، گونی کف گلخانه www.plastextil.com


شرکت Coinsa سازه های گلخانه ای پیشرفته  www.e-coinsa.com    

لینک های دیگر:
برای دریافت آخرین خبرها

از  شرکت صد ستون لطفا

موبایل خود را وارد نمائید:

 

Email:
Mobile:

سیستم مه پاش

رطوبت گلخانه
رطوبت یعنی تمرکز بخار آب در هوا در یک لحظه مشخص، این تمرکز دچار افزایش و کاهش می شود. نیاز گیاهان به رطوبت با یکدیگر متفاوت است. هنگامیکه این رطوبت در گلخانه نوسان داشته باشد گیاهان دچار استرس شده که نه تنها در تولید و راندمان آنها تاثیر گذار است بلکه ممکن است موجب مرگ آنها نیز بشود.
رطوبت مطلق مقدار بخار آب موجود در یک حجم مشخص از هوا می باشد که در صورتیکه هوای بیرون گلخانه ثابت باشد، در داخل گلخانه در طی بیست و چهار ساعت تغییر محسوسی ندارد. رطوبت مطلق در واحد مقدار گرم آب در سانتیمتر مکعب هوا اندازه گیری می شود.
هوا نمی تواند مقدار نامحدود آب را در خود نگه دارد، این مقدار به دمای هوا بستگی دارد که با افزایش دما افزایش و با کاهش دما کاهش می یابد تا زمانیکه به حد اشباع برسد.
نقطه اشباع هوا نقطه ایست که یک حجم هوا، در یک دمای ثابت، مقدار بخار آبی را در خود نگه میدارد که بیش از آن قادر به جذب بخار نبوده و در این نقطه بخار آب تقطیر می شود که همان پدیده کندانساسیون در گلخانه هاست که با تغییر دما تغییر می کند.
رطوبت نسبی عبارتست از نسبت رطوبت مطلق به نقطه اشباع، یعنی نسبت بین  مقدار بخار آبی که هوا در یک دمای مشخص در خود نگه می دارد به حداکثر مقدار بخار آبی که می تواند در خود نگه دارد.
برای مثال در صورتیکه در دمای 20 درجه، رطوبت مطلق برابر  با 15 گرم آب در یک متر مکعب هوا باشد، با توجه به اینکه نقطه اشباع رطوبت در دمای 20 درجه 2/17 است، رطوبت نسبی اینگونه  محاسبه می شود:          87/0=2/17 /  15
  بخاطر سهولت در محاسبات و حذف اعداد اعشاری، رطوبت اشباع 100 در نظر گرفته می شود، بنابراین بجای 87/0، رطوبت نسبی 87% عنوان می شود.

عواقب ازدیاد رطوب4.jpgت در گلخانه ها:
•    کاهش رشد گیاهی بدلیل کاهش تعرق
•    افتادن گلها
•    افزایش بیماری ها
•    کندانساسیون
عواقب کمبود رطوبت:
•    خشک شدن بافت ها
•    کاهش رشد بدلیل کاهش تعرق بعلت بسته شدن روزنه ها
•    لقاح ناقص و افتادگی گل ها

 

        
 مقالات آموزشی و ترجمه ها 

 


Address: No.55, Unit#13 Aliakbari St., Motahari St., Tehran 1576943138 – Iran , Tel. +98 21 88 52 40 06, Fax: +98 21 88 52 40 07
Email: info@golkhanehsazan.com
کلیه حقوق و مطالب این سایت متعلق به شرکت مهندسی تجهیز گستر صد ستون می باشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوا پیگرد قانونی دارد.
Author mehdi jalilvand - Powered and designed by shahab yazdi