سیستم کنترل اقلیم گلخانه - golkhanehsazan.com
۰۴-ارديبهشت-۱۳۹۸

شماره نظام مهندسی: 0709000638 

نمایندگی ها:

شرکت Agrocomponentes  اسپانیا www.agrocomponentes.es
سیستم مکانیزاسیون شید و ذخیره انرژی – موتور و ریل پنجره – سیستم خنک کننده و گرمایشی – سیم نایلون


شرکت Ritec اسپانیا، سیستم آبیاری، فوگ  کنترل اقلیم www.ritec.es


شرکت Plastextil توری ضد تریپس، توری سایبان، گونی کف گلخانه www.plastextil.com


شرکت Coinsa سازه های گلخانه ای پیشرفته  www.e-coinsa.com    

لینک های دیگر:
برای دریافت آخرین خبرها

از  شرکت صد ستون لطفا

موبایل خود را وارد نمائید:

 

Email:
Mobile:

سیستم کنترل اقلیم گلخانه

کاشت در گلخانه علاوه بر امکان طولانی شدن دوره کاشت و تولید در فصول سرد وگرم، کیفیت و کمیت تولید را نیز افزایش می دهد که در نتیجه باعث فروش محصولات گلخانه ای به قیمت بالاتری می شود. این قیمت بالاتر به تولید کنندگان گلخانه ای امکان سرمایه گذاری در تکنولوژی  بمنظور بهبود سازه و سیستم های گلخانه را می دهد که در نتیجه باعث درآمد بیشتری برای تولید کننده می شود.
در سالهای اخیر، گلخانه داران زیادی اقدام به بهبود سیستمهای خود نموده و بطور اتوماتیک با کمک سنسورهای نور، دما، رطوبت، سرعت و جهت باد و باران عملیاتی مانند بازو بسته شدن پنجره ها، راه اندازی سیستم های گرمایش، سرمایش ، سیستم شید سایبان و ذخیره انرژی و غیره را نموده اند.
رشد گیاهان در دوره های مختلف زندگی مشروط به 4 عامل محیطی یا اقلیمی است: رطوبت نسبی، دما، نور و CO2. برای اینکه گیاهان بتوانند وظائف خود را ادامه دهند، ترکیب این 4 عامل در یک سری حدود حداقل و حداکثر ضروری است که خارج از این حدود متابولیسم گیاهان متوقف شده و حتی ممکن است به مرگشان بیانجامد.
کنترل اقلیم گلخانه بر اساس مدیریت مناسب تمام سیستم های نصب شده در گلخانه از قبیل سیستم گرمایش، پنجره ها، سیستم سرمایش، تزریق دی اکسید کربن وغیره بوده که بمنظور نگهداری مقادیر مناسب اشعه خورشید، دما، رطوبت نسبی و CO2  و به این ترتیب دریافت پاسخ بهتر از گیاهان و در نتیجه بهبود راندمان، زود رسی، کیفیت و کمیت محصولات انجام می شود.
در حال حاضر، سیستم های اتوماسیون که بمنظور کنترل پارامترهای اقلیمی گلخانه در بازار وجود دارند فراوان هستند. این سیستم ها بر اساس استفاده از یک کامپیوتر مرکزی که مجموعه سنسورها به آن وصل می شود و تغییرات پارامترهای مختلف را نسبت به ارزشهای ثابت از پیش داده شده اندازه می گیرند طراحی شده اند. در واقع یک ایستگاه هواشناسی کوچک ارزش های دمای داخل و خارج گلخانه، رطوبت نسبی، سرعت باد، نور و غیره را ثبت می کند.
این سیستم ها بنوبه خود می توانند به سیستم های آبیاری و تنظیم اقلیم هم متصل شوند. سنسورها در بخش های مختلف نصب می شوند که می توانند بصورت مستقل انجام وظیفه کنند. اطلاعا ت جمع آوری شده توسط این سنسورها در کامپیوتر مرکزی جمع آوری شده، عملیات هماهنگ میشوند و دستورات به بخش های مختلف ارسال می گردد.

5.jpg 

        
 مقالات آموزشی و ترجمه ها 

 


Address: No.55, Unit#13 Aliakbari St., Motahari St., Tehran 1576943138 – Iran , Tel. +98 21 88 52 40 06, Fax: +98 21 88 52 40 07
Email: info@golkhanehsazan.com
کلیه حقوق و مطالب این سایت متعلق به شرکت مهندسی تجهیز گستر صد ستون می باشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوا پیگرد قانونی دارد.
Author mehdi jalilvand - Powered and designed by shahab yazdi